Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Во Тетово ќе се одржи инфо сесија за повикот за мали акциски грантови како дел од СТЕП

31/07/2019 @ 13:00 - 15:00 UTC+2

На 31 јули во просториите на Центарот за развој на Плански регион Полог  од 13.00ч  ќе се одржи инфо сесија поврзана со повикот за мали грантови како дел од СТЕП проектот. Целта на инфо сесијата е информирање на учесниците за постапката за аплицирање за мали акциски грантови. Ги покануваме сите заинтересирани да дојдат на инфо сесијата на која ќе имаат прилика да ги разрешат сите дилеми поврзани со процесот на аплицирање.

Контакт за учество: Фатмир Хоџа

E-mail- fatmir.hoxha@ymail.com

Moбилен телефон – +38971261897

Details

Date:
31/07/2019
Time:
13:00 - 15:00 UTC+2