Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Инфо сесија во Елбасан за повикот за мали акциски грантови како дел од СТЕП

01/08/2019 @ 13:00 - 15:00 UTC+2

На 1 август во просториите на Советот на округот Елбасан со почеток од 13.00ч  ќе се одржи инфо сесија поврзана со повикот за мали акциски грантови како дел од СТЕП проектот. Целта на инфо сесијата е информирање на учесниците за постапката за аплицирање за мали акциски грантови. Ги покануваме сите заинтересирани да дојдат на инфо сесијата на која ќе имаат прилика да ги разрешат сите дилеми поврзани со процесот на аплицирање

Контакт за учество: Костадин Чакали

E-mail- kostacakalli@yahoo.com

Телефон – +355698120780

Details

Date:
01/08/2019
Time:
13:00 - 15:00 UTC+2